14. červenec 2017

Vyhlášeni laureáti Ceny Josefa Vavrouška za rok 2016

Z rukou zástupců Nadace Partnerství a partnerů převzali ve čtvrtek 8. června v Hrzánském paláci v Praze letošní laureáti prestižní Cenu Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace partnerství za konkrétní činy pro životní prostředí.

Komise letos vybrala dvě nepřehlédnutelné a zcela výjimečné osobnosti. Za dlouhodobý přínos letos obdržel cenu Jaromír Bláha, dlouholetý člen Hnutí Duha, který se významně podílel na ochraně šumavské divočiny. Cena za významný ekologický počin putovala do rukou podnikatele a vizionáře Libora Musila, jehož firma LIKO-s je pionýrem ve vývoji zelených fasád výrobních hal a budov. 

Generálním partnerem ceny byla i letos společnost Českomoravský cement, a.s., za níž se předávání cen zúčastnil Ing. Pavel Reich, který se vyjádřil, že: "Je skvělé, že Nadace Partnerství uděluje nyní v rámci Ceny Josefa Vavrouška dvě ceny, nejen za celoživotní přínos a také za významný ekologický počin. Třeba bude jednou některý z našich projektů také navržen na toto ocenění."

Sama Cena Josefa Vavrouška je spjata se jménem předního českého ekologa a zároveň federálního ministra životního prostředí, který v roce 1995 tragicky zahynul pod lavinou. Josef Vavroušek byl jedním z hlavních protagonistů konceptu trvale udržitelného rozvoje nejen u nás, ale i v rámci celé Evropy.

Zdroj: Nadace Partnerství 

Foto: archiv Nadace Partnerství